Kim jesteśmy?

I dlaczego podróżujemy?

Tridon to firma zrodzona z pasji do podróżowania.

Założył ją Rajmund Bagiński - podróżnik z wieloletnim doświadczeniem w organizacji wypraw. Wyprawy organizowane przez „Tridon” są inne niż te organizowane przez biura turystyczne. Przypominają bardziej wspólną wyprawę grupy przyjaciół, których łączy pasja do poznawania świata, kultury, wędkowania, polowań, jazdy konnej, nurkowania i poszukiwania nowych doświadczeń. Po wyprawie te przyjaźnie najczęściej trwają latami i znajdują swój ciąg dalszy. Firma Tridon tworzyła się latami i dobór ludzi tworzących firmę nie jest przypadkowy . Każda osoba jest ważnym ogniwem bez którego nie jest możliwy sukces wyprawy. Firmę „Tridon” tworzą ludzie tacy jak logistyk, fotograf, mechanik, kucharz, lekarz czyli wszystkie niezbędne funkcji które wpływają no pomyślność wyprawy. Ponadto w firmie „Tridon” można rozmawiać prawie w dowolnym języku. Np. angielski, niemiecki, hiszpański, rosyjski, ukraiński, polski, szwedzki, duński i norweski.

Rajmund Baginski (Szwecja) - tłumacz, organizacja wypraw i logistyka

Potrafi z miejsca wyliczyć 19 wypraw na Syberię ,ale prawdopodobnie było ich więcej.

Już w latach 90” podróże po Europie mu nie wystarczały. Po za tym odwiedził już Mongolię, Kazachstan dużą część Azji południowo-wschodniej oraz półwyspu indochińskiego. W Rosji, Lofotach i Laponii był nieskończoną ilość razy ale jednak syberia to nadal jego ulubiony kierunek szczególnie zimą. Kierunek jego kolejnej wyprawy to dzikie tereny Papui Nowej Gwinei.

Rajmund Bagiński Rajmund Bagiński Rajmund Bagiński

Andrzej Sobina (Polska) - fotografia i film

Producent filmowy, który dzięki wyjazdom z Rajmundem Bagińskim zapałał pasją do filmów podróżniczych i wyjazdów w najdalsze rejony świata.

Andrzej na co dzień pracuje w Krakowie zarządzając firmą „Panopticon film” Jego ekipa filmowa odwiedziła już Norwegię, Laponię i Republikę Tuwy, a w najbliższych planach jest produkcja filmu dokumentalnego w Papui Nowej Gwinei. Główne zadanie Andrzeja na wyprawach to uwiecznić najlepsze chwile naszej przygody.

Andrzej Sobina Andrzej Sobina Andrzej Sobina Andrzej Sobina

Aleksander Seredkin (Rosja) - bezpieczeństwo wyprawy, mechanik i myśliwy

Człowiek urodzony na Syberii. Myśliwy z wieloletnim doświadczeniem i znakomity wędkarz.

Zna wszystkie zakątki Republiki Tuwy, większość część roku spędza w tajdze, dba o bezpieczeństwo wyprawy i usuwa nasze techniczne problemy. Czy to narkoman na dworcu czy niedźwiedź w tajdze, Aleksander wie jak z nimi postępować.

Aleksander Seredkin Aleksander Seredkin Aleksander Seredkin Aleksander Seredkin

Grisha (Rosjia) - kucharz

To kulinarny fanatyk, nie ustanie coś kroi, gotuje i z humorem komentuje .

Mało kto wie jak ważną rolę pełni kucharz na wyprawach, to jest najtrudniejsza rola, każdy potrafi zrobić coś do jedzenia w warunkach domowych ale w tajdze trzeba mistrza by nakarmić ze smakiem dziesięć głów choć przyznajemy że z tym smakiem to różnie bywa ;) Grisha to prawdziwy mistrz survivalowej kuchni który potrafi zaskoczyć i w sercu tajgi zimą przy -40C zaserwuje ciepłe naleśniki, takich umiejętności mogą pozazdrościć najlepsi kucharze Paryskich Restauracji. Grisha często łamie surowe zasady zabierania zbędnych rzeczy do tajgi i zawsze po kryjomu wsadzi nam do kieszeni jakąś czekoladkę czy ciasteczko. W wolnych chwilach których Grisha ma mało, rozbawia wszystkich rosyjskim humorem.

Grisha Grisha Grisha

Krzysztof Siran (Polska) - lekarz

Jego 25-cio letnie doświadczenie z medycyną i rozsądek mają duży wpływ na uczestników wyprawy dzięki czemu wszyscy cali i zdrowi wracają do domów.

Nasz wyjazdowy doktor ma niewdzięczna rolę bo to jedyny człowiek który jak do tej pory nie miał możliwości wykorzystania swojej wiedzy lekarskiej. Ale chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważna jest jego obecność na wyprawie. Krzysztof nadaje się na każdą wyprawę, studia ukończył w słynnym Instytucie Medycyny i Higieny w Sankt Petersburgu dzięki czemu zna też biegle język rosyjski. Z tytułem Lekarz Medycyny Pediatra pracuje na co dzień w polsce w NZOZ Salus. Nasz doktor to też wyśmienity wędkarz który z radością dzieli się z każdym wędkarskim doświadczeniem.

Krzysztof Siran