Syberia

Wybierz
miejsce

Podróżujemy nie po to, by uciec przed życiem, ale by życie nam nie uciekło.

Wyprawa na Syberię

Ogromne połacie dzikiej tajgi, gęstej tundry, niedostępnych gór i stepów oraz pustyń arktycznych, na których trudno spotkać człowieka. Syberia kojarzy się z wieczną zimą, ekstremalnie niskimi temperaturami (w których wszystko zamarza), głębokim śniegiem i brakiem jakiejkolwiek infrastruktury turystycznej. Tutaj odległości są potężne, osady ludzkie rzadko rozlokowane, a drogi wcale nie przypominają terenów znanych z Europy XXI wieku.
Wyprawa na Syberię to wycieczka, której trudno szukać w standardowej ofercie biur podróży. Niezdobyte tereny tej srogiej krainy, rozciągającej się na wschód od Uralu, stanowią jeszcze dużą tajemnicę. Region, który łącznie obejmuje 12 milionów km2, jest dziki i większości bezludny. Tutaj rządzi przyroda i pierwotne prawo natury. Ruch skupia się głównie wzdłuż Kolei Transsyberyjskiej. Rzadziej europejscy podróżnicy decydują się zapuścić dalej na północ – do mroźnego Jakucka.

Syberia wyprawa – wyprawa do mroźnej krainy dzikiej przyrody

Syberia to rosyjska kraina geograficzna położona na północy Azji – pomiędzy Uralem od zachodu, wodami zlewisk Oceanu Arktycznego i Spokojnego od wschodu, stepami Mongolii i Kazachstanu od południa oraz Oceanem Arktycznym na północy. Obejmuje ona około 12 milionów km2. Ogromna część tych terenów to niedostępne dla podróżnych zakątki, do których nie prowadzą żadne ubite drogi.
Najlepiej dostępna jest część południowa. To tutaj przebiega trasa słynnej Kolei Transsyberyjskiej. Wycieczki pociągiem stanowią spełnienie marzeń o przemierzeniu dzikich terenów Rosji. Na trasie kolei leżą najbardziej znane miasta Syberii – Nowosybirsk, Tomsk, Krasnojarsk, Irkuck oraz Ułan Ude. Z przystanków Kolei Transsyberyjskiej można wyruszyć także na wyprawy w góry Sajanu i Ałtaju. Są one dzikie i imponujące, ale leżą w pobliżu miejscowości skomunikowanych z resztą Rosji. Bardzo duże zainteresowanie wzbudza również piękne jezioro Bajkał.
Pozostała część Syberii to rozległe i dzikie krainy nieskażone śladami cywilizacji. Należą one do najrzadziej zaludnionych miejsc świata. W wielu zakątkach przypada zaledwie… 2 osoby na km2. Tutaj królują majestatyczne połacie gęstej tajgi. Wschód Syberii to przede wszystkim góry, w których prawdziwą rzadkością są jakiekolwiek osady ludzkie.

Wyprawa na Syberię z Tridon

Chcesz poznać tajemnice syberyjskich krajobrazów? Kochasz ruch i adrenalinę, jesteś bardziej zdobywcą niż turystą nastawionym na komfortowe warunki i mnóstwo atrakcji? Syberia na pewno zdobędzie Twoje serce! Wędrówki z pasterzami reniferów, noclegi w prawdziwej jurcie, łowienie ryb w nurtach syberyjskich rzek, konne przejażdżki po zamarzniętych terenach otoczonych zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, wycieczki terenówkami po prawdziwych bezdrożach. Wraz z nami możesz wybrać się na niezapomniane ekspedycje, które zafundują Ci nie lada przeżycia i wspomnienia na długie lata.
Nasza ekipa to zespół prawdziwych pasjonatów, którzy kochają zarażać innych swoim zakręconym stylem życia i pozytywnym szaleństwem. Jeden z naszych ulubionych kierunków stanowi właśnie Syberia. Wyprawa z Tridon to ekstremalne przeżycia, które jednak zostały zaplanowane w taki sposób, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo. Doskonale znamy specyfikę syberyjskich krajobrazów oraz kulturę i mentalność miejscowej ludności. Kontakty i pomoc ze strony rdzennych syberyjskich mieszkańców, którzy doskonale wiedzą, jak sprawnie radzić sobie w tym nieprzyjaznym dla człowieka klimacie, to jedyna sprawdzona recepta na sukces pobytu w miejscu, gdzie nie ma dróg i torów kolejowych, hotelów, restauracji czy sklepów.
Nad bezpieczeństwem każdego wyjazdu czuwa Aleksander Seredkin – nasz mechanik i myśliwy oraz wieloletni wędkarz, który urodził się na Syberii. Zna on niezdobyte zakątki Republiki Tuwy i więcej czasu spędza w tajdze niż w mieście.

Wyprawa na Syberię – wyprawa, która stanie się wyjątkową przygodą

Organizujemy niezapomniane wycieczki prowadzące prosto w środek mroźnej krainy znanej z poezji i literatury oraz bolesnych z kart polskiej historii. Każda wyprawa na Syberię jest dokładnie zaplanowana, ponieważ logistyka w tym miejscu jest o wiele trudniejsza niż w regionach turystycznych. Są to wyjazdy tematyczne, które z jednej strony pozwalają poznać majestatyczne piękno groźnej Syberii, a z drugiej doskonale się bawić podejmując kolejne wyzwania i pokonując własne słabości.
Kochasz wędkowanie i każdą wolną chwilę spędzasz nad wodą? Z nami możesz na nowo odkryć swoją pasję. Wędkarstwo na Syberii wymaga doskonałej znajomości terenu i łowisk – w tutejszych rzekach można złowić naprawdę imponujące okazy. W wielu słonych jeziorach, rozsianych po syberyjskich stepach, ryby jednak w ogóle nie występują. Wołga czy słynne jezioro Bajkał zachwyca niestandardowym urokiem, ale trudno liczyć tutaj na dobre połowy. Wyprawa na Syberię z Tridon to gwarancja dobrania najlepszych łowisk, w których ryb jest naprawdę dużo. Wspólnie z nami będziesz łowić na tej samej rzece, na której wędkuje sam Władimir Putin! Zabierzemy Cię do Republiki Tuwy, gdzie swój sprzęt wędkarski wypróbujesz na jednej z największych rzek świata – Jenisej. Tutaj głębiny przeplatają się z płyciznami, wodospady z zacisznymi zatoczkami, a step wokół sąsiaduje ze skałami. Wśród Twoich zdobyczy może znaleźć się lipień, lonok, tajmienia, jesiotr czy miętus.
Organizujemy także wyprawy na Syberię dla miłośników najbardziej ekstremalnych przygód i adrenaliny. Zimowe ekspedycje to podróż w głąb Republiki Tuwy (tuż przy granicy z Mongolią), gdzie będziemy koczować wspólnie z pasterzami reniferów. Wraz nimi wyruszymy na wypas tych zwierząt, polowanie i wędkowanie.
Polecamy również ekspedycje off-roadowe (organizowane indywidualnie), gdzie na około 500-kilometrowej trasie przejedziesz step, tajgę, góry stepowe oraz mini-pustynię arktyczną ze słonymi jeziorkami. Inną opcją jest podziwianie dzikich krajobrazów Tuwy z grzbietu konia czy ekstremalny spływ piętrzącymi się wodami rzeki Jenisej.
Chcesz poznać krainę, gdzie cywilizacja wkracza naprawdę bardzo powoli? Wyprawa na Syberię pozwoli Ci chłonąć wyjątkowy klimat dalekiej Azji. Poznaj szczegółowe plany naszych ekspedycji i wyrusz ku prawdziwej przygodzie!