Kamczatka

Wędkarstwo

na rzece i oceanie

5500 PLN / osoba / 7 dni. (grupa 4 osoby)

5500PLN

Kraj:
Rosja
Stolica
Petropawłowsk-Kamczacki
Język
Rosyjski
Waluta
RUB
Ludność
470 000 tys.
Powierzchnia
370 000 km2

Wędkowanie na Kamczatce

Wędkowanie na Kamczatce

Kamczatka to region, który często jest określany jako „rosyjski koniec świata”. Półwysep, położony w azjatyckiej części Rosji, ma bowiem powierzchnię nieco większą od Polski (około 370 tys. km2), a zamieszkuje go zaledwie około 470 tys. osób (z czego ponad 200 tys. mieszkańców skupionych jest wokół największego miasta w regionie, czyli Pietropawłowska Kamczackiego).

Ta malownicza kraina, porośnięta gęstymi połaciami zielonej tundry, poprzetykana taflami rzek oraz licznymi kraterami wulkanów (sięgających nawet do 5 tys. m. n.p.m.) to mekka dzikiej przyrody. Śmiało można powiedzieć, że Kamczatka stanowi jedno z ostatnich miejsc na Ziemi, w których to przyroda rządzi, a na trasie wędrówki o wiele łatwiej jest spotkać niedźwiedzia niż człowieka. Krystalicznie czyste rzeki słyną z bogactwa łososia pacyficznego – ryby te  wpływają do kamczackich rzek na tarło z Morza Ochockiego. Teren półwyspu stanowi spełnienie marzeń wędkarzy, którzy kochają łowienie w ekstremalnych warunkach i chcą złapać okaz swojego życia.

Czytaj więcej

Wędkowanie na Kamczatce – co możesz złowić?

W czym tkwi tajemnica wędkarskich wypraw na Kamczatkę? Przede wszystkim w obfitości ryb, ponieważ tutejsze dzikie rzeki to prawdziwy raj dla każdego wędkarza. Kamczatka słynie z łososia pacyficznego. Można tutaj spotkać aż 5 gatunków – łososie czawycza, kiżucz, keta, gorbusza oraz nerka.

Na rzece Balszaja łowimy kiżucza, golca i garbusze. Następnie wybieramy się na wyprawę na Zatokę Awaczyńską na połów kraba. W jej wodach można złowić 2 słynne gatunki:

 • kraba królewskiego,
 • kraba kolczastego.

Gratką jest wspólne przygotowywanie złapanych krabów.

Kolejnym etapem naszych kamczackich eskapad jest połów głębinowy na łodzi (na otwartym oceanie – głębokość 650 m). Wśród naszych zdobyczy pojawiają się morskie okonie, halibuty oraz macrourusy. Zapewniamy przynęty i specjalistyczny sprzęt głębinowy. W kolejnym dniu wybieramy się na morskie połowy na dorsze, terpugi, mintaje i byczki. Po krótkim postoju następuje kolejny etap – połów flądry i halibuta.

Niezapomniane wędkowanie na Kamczatce spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego pasjonata. Tutaj na pewno nie spędzisz długich godzin w oczekiwaniu na rybę. Olbrzymie sztuki ważące 3-4 kg nie są rzadkością. Preferujesz tradycyjny spinning? A może wolisz muchowe streamery lub powierzchniowe myszy (idealne do miejsc, które sąsiadują z podmytymi burtami brzegowymi)? To nie ma znaczenia. Podczas naszych wypraw wędkarskich na Kamczatkę coś dla siebie znajdą miłośnicy różnych stylów. Popłyniemy w dół i górę rzek oraz na morze, nasz przewodnik wybierze najlepsze łowiska o ogromnym potencjale i doradzi Ci idealne przynęty. Podczas naszych wypraw zadbamy o niezawodny sprzęt potrzebny do połowów.

Każdemu wędkarzowi rezerwującemu wyprawę wcześniej przekażemy dokładne informacje na temat limitów, ograniczeń i przepisów, którymi objęte jest wędkowanie na Kamczatce w danym okresie. Podpowiemy również, co ze sobą zabrać, a na zakończenie podarujemy pamiątkowy film z wyprawy.

Wędkowanie na Kamczatce – wyrusz na wyprawę życia razem z Tridon

Z nami możesz wyruszyć na wyjątkową wyprawę, której tematem przewodnim jest wędkowanie na Kamczatce. Zapuść się w dziką rosyjską krainę w poszukiwaniu łowisk, których nie sposób porównać z żadnym innym miejscem na świecie! Tridon to zespół pasjonatów takich, jak Ty. Terenowych zdobywców wolących nocleg w namiocie od pokoju w najlepszym hotelu, rozsmakowanych w biwakowej kuchni i aktywnych wyprawach z długimi marszami po trudnych szlakach. Kochających zdobywać nieosiągalne i zapuszczać się w zakątki globu, w których tylko prawdziwi podróżnicy (a nie turyści) stawiają swoje stopy.

Nasze wyjazdy nie mają nic wspólnego z wycieczkami z biurem podróży. Zależy nam, abyś mógł spełnić swoje marzenia, poznać wyjątkowy świat rosyjskiej tundry i na własne oczy ujrzeć azjatycki półwysep znajdujący się w słynnym „pacyficznym pierścieniu ognia” z około 160 wulkanami (w tym ponad 20 aktywnych sejsmicznie), gorącymi źródłami i gejzerami. Wyprawę wędkarską wzbogacamy o zwiedzanie gejzerów i wulkanów.

Starannie ułożony plan pobytu pozwoli Ci cieszyć się najlepszymi łowiskami regionu, a odpowiednie zaplecze techniczne i organizacja dopięta na ostatni guzik sprawią, że wędkowanie na Kamczatce stanie się niezapomnianym wspomnieniem. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa m.in. mechanik i myśliwy z wieloletnim doświadczeniem, urodzony na Syberii, któremu niestraszne nawet spotkanie z niedźwiedziem (nie ma tutaj groźnych grizzly), a tajgę i tundrę zna niemal od podszewki. W naszej ekipie znajduje się także tłumacz oraz lekarz. Kucharz przygotuje wspaniałe posiłki serwowane w ciągu dnia oraz wieczorem. Podczas postojów odpoczywamy przy gorącej kawie i herbacie. W cenie  wypraw zapewniamy m.in. ciastka i słodycze, kanapki, kraby czy zupę rybną.

Marzy Ci się wędkowanie na Kamczatce? Ekipa Tridon organizuje pasjonujące wyjazdy, które pozwolą Ci poczuć się niczym na kameralnej wyprawie z najlepszymi przyjaciółmi. Wspólnie z nami możesz zachwycić się niesamowitą kamczacką przyrodą, poczuć dreszczyk emocji, gdy w okolicy pojawią się niedźwiedzie i trafić na najlepsze azjatyckie łowiska, gdzie krystalicznie czyste wody rzek są pełne niesamowitych ryb. Poznaj terminy oraz plan najbliższych wypraw do Rosji i przeżyj wędkarską przygodę swego życia.

Wędkowanie Kamczatka - plan wyprawy / 12 dni

Dzień 1

 • Spotkanie uczestników wyprawy na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie i wylot do Petropawłowsk-Kamczacki.

Dzień 2

Przylot do Petropawłowsk-Kamczacki  ( różnica czasu +11 h). śniadanie , zakupy i wyjazd do bazy wedkarskiej . Odpoczynek po podróży , sauna.

Dzień 3-7

Pobyt w bazie wedkarskiej 5 dni. Wędkowanie  Kiżucza , Golca ,Garbusze  .

Dzień 8

Powrot do Petropawlowaska , odpoczynek , sauna , noclegi.

Dzień 9

Połów kraba królewskiego na zatoce Awacza.  (ok. 7  godzin.)

Dzień 10

Połów morski głębinowy na łodzi –  Morski Okoń, Halibut, Macrourus ,  wędkowanie na otwartym oceanie (głębokość 650 metrów), czas połowu 6 godzin, czas podróży 2 godziny.

Dzień 11

Morski połów na łodzi , Dorsz, , Terpug , Mintaj, Byczki . ok 7 godzin. Podróż trwa 2 godziny, głębokość wynosi 50 m. Po drodze slynne skały w oceanie  „Trzech Braci”  krótki postój i połów flądry, halibuta.

Dzień 12

Powrót , lot  do Moskwy.

Twoje miejsca

Cena zawiera:

 • Transport w czasie całego wyjazdu.
 • Noclegi.
 • Wyżywienie.
 • Opiekę przewodnika.
 • Pontony  benzyna i kamizelki ratunkowe.
 • Opiekę tłumacza.
 • Zdjęcia i film z wyprawy.

Cena nie zawiera:

 • Przelot samolotem.
 • Wiza.

Brak adrenaliny?
Wypełnij formularz kontaktowy i dołącz do wyprawy!