Kamczatka

Wędkarstwo

na rzece i oceanie

od do

3600 EUR

Kraj:
Rosja
Stolica
Petropawłowsk-Kamczacki
Język
Rosyjski
Waluta
RUB
Ludność
470 000 tys.
Powierzchnia
370 000 km2

Wędkowanie na Kamczatce

Kamczatka to region, który często jest określany jako „rosyjski koniec świata”. Ten półwysep, położony w azjatyckiej części Rosji, ma bowiem powierzchnię nieco większą od Polski (około 370 tys. km2), a zamieszkuje go zaledwie około 470 tys. osób (z czego ponad 200 tys. mieszkańców skupionych jest wokół największego miasta w regionie, czyli Pietropawłowska Kamczackiego).

Ta malownicza kraina, porośnięta gęstymi połaciami zielonej tundry, poprzetykana taflami rzek oraz licznymi kraterami wulkanów (sięgających nawet do 5 tys. m. n.p.m.) to mekka dzikiej przyrody. Śmiało można powiedzieć, że Kamczatka stanowi jedno z ostatnich miejsc na Ziemi, w których to przyroda rządzi, a na trasie wędrówki o wiele łatwiej jest spotkać niedźwiedzia niż człowieka. Krystalicznie czyste rzeki słyną z bogactwa łososia pacyficznego – ryby te wpływają do kamczackich rzek na tarło z Morza Ochockiego. Teren półwyspu stanowi spełnienie marzeń wędkarzy, którzy kochają łowienie w ekstremalnych warunkach i chcą złapać okaz swojego życia.

Czytaj więcej

Wędkowanie na Kamczatce – co możesz złowić?

W czym tkwi tajemnica wędkarskich wypraw na Kamczatkę? Przede wszystkim w obfitości ryb, ponieważ tutejsze dzikie rzeki to prawdziwy raj dla każdego wędkarza. Kamczatka słynie z łososia pacyficznego. Można tutaj spotkać aż 5 gatunków – łososie czawycza, kiżucz, keta, gorbusza oraz nerka. Kamczackie łowiska słyną także z grubych pstrągów tęczowych (przez miejscowych nazywane są mykiżą), kolorowych palie dolly varden (Salvelinus malma) oraz dużych palii wschodniosyberyjskich (nazywane kundżą), które stanowią prawdziwą chlubę w kolekcji najlepszych wędkarzy (okazy o długości sięgającej 70 – 80 cm nie są rzadkością). Można tutaj złowić palie (golce), czasami trafiają się tęczaki.

Niezapomniane wędkowanie na Kamczatce spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego pasjonata. Tutaj na pewno nie spędzisz długich godzin w oczekiwaniu na rybę. Olbrzymie sztuki ważące 3-4 kg nie są rzadkością. Preferujesz tradycyjny spinning? A może wolisz muchowe streamery lub powierzchniowe myszy (idealne do miejsc, które sąsiadują z podmytymi burtami brzegowymi)? To nie ma znaczenia. Podczas naszych wypraw wędkarskich na Kamczatkę coś dla siebie znajdą miłośnicy różnych stylów. Popłyniemy w dół i górę rzek, nasz przewodnik wybierze najlepsze łowiska o ogromnym potencjale i doradzi Ci idealne przynęty.

Wędkowanie na Kamczatce – co z dostępnością łowisk?

Możesz łowić z brzegu oraz brodząc w wodzie. Wędkowanie na Kamczatce wymaga jednak łodzi i pontonów, którymi należy dotrzeć rzeką na najlepsze stanowiska obfitujące w ogromne łososie, pstrągi i inne gatunki ryb. Podczas naszych wypraw zadbamy o sprawny i niezawodny sprzęt, którym wspólnie dopłyniemy do celu podróży.

Łososie najlepiej będzie łowić na spinning z błyskami obrotowymi lub sztuczną muchę. Z łowiska można zabrać na mięso lub kawior łososie i palie. Istnieje zakaz zabierania kundż i pstrągów tęczowych (można sfotografować złowione okazy). Każdemu wędkarzowi rezerwującemu wyprawę wcześniej przekażemy dokładne informacje na temat limitów, ograniczeń i przepisów, którymi objęte jest wędkowanie na Kamczatce w danym okresie. Podpowiemy również, jaki sprzęt ze sobą zabrać, a na zakończenie podarujemy pamiątkowy film z wyprawy.

Wędkowanie na Kamczatce – wyrusz na wyprawę życia razem z Tridon

Z nami możesz wyruszyć na wyjątkową wyprawę, której tematem przewodnim jest wędkowanie na Kamczatce. Zapuść się w dziką rosyjską krainę w poszukiwaniu łowisk, których nie sposób porównać z żadnym innym miejscem na świecie! Tridon to zespół pasjonatów takich, jak Ty. Terenowych zdobywców wolących nocleg w namiocie od pokoju w najlepszym hotelu, rozsmakowanych w biwakowej kuchni i aktywnych wyprawach z długimi marszami po trudnych szlakach. Kochających zdobywać nieosiągalne i zapuszczać się w zakątki globu, w których tylko prawdziwi podróżnicy (a nie turyści) stawiają swoje stopy.

Nasze wyjazdy nie mają nic wspólnego z wycieczkami z biurem podróży. Zależy nam, abyś mógł spełnić swoje marzenia, poznać wyjątkowy świat rosyjskiej tundry i na własne oczy ujrzeć azjatycki półwysep znajdujący się w słynnym „pacyficznym pierścieniu ognia” z około 160 wulkanami (w tym ponad 20 aktywnych sejsmicznie), gorącymi źródłami i gejzerami

Starannie ułożony plan pobytu pozwoli Ci cieszyć się najlepszymi łowiskami regionu, a odpowiednie zaplecze techniczne i organizacja dopięta na ostatni guzik sprawią, że wędkowanie na Kamczatce stanie się niezapomnianym wspomnieniem. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa m.in. mechanik i myśliwy z wieloletnim doświadczeniem, urodzony na Syberii, któremu niestraszne nawet spotkanie z niedźwiedziem (nie ma tutaj groźnych grizzly), a tajgę i tundrę zna niemal od podszewki. W naszej ekipie znajduje się także tłumacz oraz lekarz. Kucharz przygotuje wspaniałe posiłki serwowane w ciągu dnia oraz wieczorem. Ryba z rusztu, kiełbasa z ogniska, słona zupa rybna, a może rozpływające się w ustach naleśniki? Nasze menu zawsze zaskakuje pysznymi smakami.

Marzy Ci się wędkowanie na Kamczatce? Ekipa Tridon organizuje pasjonujące wyjazdy, które pozwolą Ci poczuć się niczym na kameralnej wyprawie z najlepszymi przyjaciółmi. Wspólnie z nami możesz zachwycić się niesamowitą kamczacką przyrodą i trafić na najlepsze azjatyckie łowiska, gdzie krystalicznie czyste wody rzek są pełne łososi, pstrągów, palii i innych niesamowitych ryb. Poznaj terminy oraz plan najbliższych wypraw do Rosji i przeżyj wędkarską przygodę swego życia.

Plan wyprawy wędkarskiej / 12 dni

Dzień 1

 • Spotkanie uczestników wyprawy na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie i wylot do Petropawłowsk-Kamczacki.

Dzień 2

Przylot do Petropawłowsk-Kamczacki  ( różnica czasu +11 h). śniadanie , zakupy i wyjazd do bazy wedkarskiej . Odpoczynek po podróży , sauna.

Dzień 3-7

Pobyt w bazie wedkarskiej 5 dni. Wędkowanie  Kiżucza , Golca ,Garbusze  .

Dzień 8

Powrot do Petropawlowaska , odpoczynek , sauna , noclegi.

Dzień 9

Połów kraba królewskiego na zatoce Awacza.  (ok. 7  godzin.)

Dzień 10

Połów morski głębinowy na łodzi –  Morski Okoń, Halibut, Macrourus ,  wędkowanie na otwartym oceanie (głębokość 650 metrów), czas połowu 6 godzin, czas podróży 2 godziny.

Dzień 11

Morski połów na łodzi , Dorsz, , Terpug , Mintaj, Byczki . ok 7 godzin. Podróż trwa 2 godziny, głębokość wynosi 50 m. Po drodze slynne skały w oceanie  „Trzech Braci”  krótki postój i połów flądry, halibuta.

Dzień 12

Powrót , lot  do Moskwy.

Twoje miejsca

Cena zawiera:

 • Przelot samolotem Moskwa-Pietropawłowsk Kamczacki ⇆,
 • Transport w czasie całego wyjazdu,
 • Noclegi,
 • Wyżywienie,
 • Opiekę przewodnika,
 • Łodzie i benzynę. Łodzie wyposażone w nawigację, echosondy ,
 • Morski sprzęt wędkarski i kombinezony ratunkowe,
 • Opiekę tłumacza,
 • Zdjęcia i film z wyprawy.

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu do lotniska w Moskwie.
 • Ubezpieczenie.
 • Wiza.
 • Napoje alkoholowe.

Brak adrenaliny?
Wypełnij formularz kontaktowy i dołącz do wyprawy!