Szwecja

Wędkarstwo

Jezioro Åsnen (Småland)

Szwecja stanowi jeden z ulubionych kierunków wyjazdów europejskich wędkarzy. Całe połacie gęstych lasów poprzecinane są licznymi nurtami rzek czy strumieni oraz wstęgami błękitnych i krystalicznie czystych jezior. Ten sporo większy od Polski kraj zamieszkuje niecałe 9 milionów ludzi, dlatego nie należy obawiać się ogromnego ścisku na łowiskach. Wędkowanie w Szwecji to tak naprawdę połączenie doskonale przygotowanej infrastruktury z pięknymi krajobrazami roztaczającymi się wokół zbiorników wodnych. W samej środkowej części kraju znajduje się prawie… 96 tysięcy jezior!

1600 EUR

Kraj:
Szwecja
Jezioro Åsnen
POWIERZCHNIA 150 km²

Wędkowanie w Szwecji – jezioro Åsnen

Szwecja stanowi jeden z ulubionych kierunków wyjazdów europejskich wędkarzy. Całe połacie gęstych lasów poprzecinane są licznymi nurtami rzek czy strumieni oraz wstęgami błękitnych i krystalicznie czystych jezior. Ten sporo większy od Polski kraj zamieszkuje niecałe 9 milionów ludzi, dlatego nie należy obawiać się ogromnego ścisku na łowiskach. Wędkowanie w Szwecji to tak naprawdę połączenie doskonale przygotowanej infrastruktury z pięknymi krajobrazami roztaczającymi się wokół zbiorników wodnych. W samej środkowej części kraju znajduje się prawie… 96 tysięcy jezior! Do dyspozycji wędkarzy pozostaje urozmaicone wybrzeże z mnóstwem wysp i wysepek (łącznie ponad 221 tysięcy). Dużym plusem jest bardzo wygodne połączenie – szybko i bez problemów można tutaj dotrzeć promem kursującym z Polski.

Czytaj więcej


W Szwecji masz szansę złapać oddech i natrafić na zębate olbrzymy czające się w wodach jezior zagubionych wśród gęstej zieleni lasów. Na wędkarzy czekają nie tylko okazałe szczupaki, ale także wiele innych gatunków drapieżników i ryb białych. To pozwala wędkować różnymi metodami i cieszyć się imponującymi połowami o każdej porze roku. Skute lodem jeziora stanowią istny raj dla miłośników wędkarstwa podlodowego.

Wędkowanie w Szwecji – co możesz złowić?

Prawdziwym królem szwedzkich wód jest szczupak. Ten agresywny drapieżnik stanowi ulubiony cel wielu miłośników spinningu. Wędkowanie w Szwecji pozwala natrafić na osobniki, które mogą stać się chlubą kolekcji – okazy mające ponad 100 cm nie są tutaj rzadkością. Uwielbiasz dreszczyk emocji podczas polowań z wędką? Miejscowe wody obfitują w bardzo waleczne okonie i sandacze.
Podczas wypraw nad rzeki i jeziora do Twojej kolekcji mogą dołączyć szlachetne łososie, pstrągi potokowe i tęczowe, trocie jeziorowe lub wędrowne, jazie czy lipienie. Ciekową atrakcję stanowią palie jeziorowe (saiblingi) oraz sieje, które możesz łowić spod lodu lub na muchę. Wolisz białe gatunki? W miejscowych zbiornikach znajdziesz ogromne ilości wszędobylskich płoci oraz leszcze i krasnopióry.

Wędkowanie w Szwecji – gdzie łowić? Poznaj łowiska!

Szwecja to prawdziwa perełka i ogromny raj dla każdego wędkarza – niezależnie od preferowanej techniki. Tysiące jezior i jeziorek rozrzuconych jest na terenie południowej, północnej i centralnej części kraju. Linia brzegowa to łącznie aż 60,8 tysięcy km. Wędkowanie w Szwecji wymaga wykupienia specjalnej karty (licencje jednodniowe, tygodniowe, roczne, trollingowe). Na pięciu największych jeziorach (Vänern, Vättern, Mälaren, Hjälmaren i Storsjön) oraz wzdłuż wybrzeża Bałtyku można łowić za darmo.
Miłośnicy wędkarstwa dzielą kraj na kilka atrakcyjnych regionów, które znacznie różnią się od siebie i pozwalają na zupełnie inny rodzaj rozrywki nad wodą.

Południowa Szwecja

Niezapomniane wędkowanie w Szwecji kojarzy Ci się z polowaniem na ogromne szczupaki? Wybierz południe kraju. Polodowcowe akweny to raj dla fanów połowów na jeziorach. Sommen, Asunden, Bolmen to imponujące jeziora, które swoją wielkością przypominają śródlądowe oceany. Możesz tutaj trafić nie tylko na olbrzymie szczupaki, ale także waleczne sandacze i okonie czy trocie jeziorowe. Oprócz niezawodnego spinningu na miejscowych zbiornikach sprawdzi się również metoda trollingowa.
Inną opcją są połowy na przybrzeżnych wodach Morza Bałtyckiego. Znikome zasolenie sprawia, że żyją tu różne gatunki słodkowodne – obfite w pokarm wody morskie pozwalają im osiągać naprawdę imponujące rozmiary. Na Twoją wędkę mogą zawitać piękne łososie, trocie i szczupaki. Archipelag szkieletowy św. Anny słynie z zębatych drapieżników ze szczupakiem na czele.

Centralna Szwecja

Region ten świetnie wpisze się w różne oczekiwania. Znajdziesz tutaj nie tylko ogromne połacie przejrzystych jezior, ale także długie rzeki i niewielkie strumyki pełne ryb. W dużych jeziorach możesz wykorzystać metodę trollingową i złowić imponującego szczupaka, łososia lub trocie jeziorowe. Część centralnej Szwecji zajmują największe jeziora kraju – Vänern oraz Vättern. Możesz tutaj natrafić na imponujące pstrągi arktyczne, szczupaki, sandacze, okonie, olbrzymie łososie czy trocie jeziorowe. W rwących nurtach rzek swoją przystań znalazły m.in. łososie, lipienie oraz pstrągi.
Zastanawiasz się, czy wybrać ten właśnie region? Zwróć uwagę, że jest to prawdziwe centrum turystyczne, które przyciąga wędkarzy z całej Europy. Bogata infrastruktura sprawia, że miejsce to sprawdzi się przede wszystkim dla osób, które chcą wypocząć w wygodnych warunkach.

Szwecja Północna i Laponia

Północne połacie Szwecji to zupełnie inny klimat. Tutaj nowocześnie urządzone ośrodki nastawione na turystykę wędkarską ustępują bardziej dzikim ostępom leśnym. Puste brzegi rzek, imponujące krajobrazy wokół czy możliwość spotkania dzikiego renifera sprawiają, że wędkarstwo w Szwecji północnej nabiera zupełnie innego charakteru. Region przyciąga miłośników spinningu i muszkarzy, którzy wolą zdobywanie dzikich terenów od wygodnych łowisk w centrum i na południu kraju.

Wędkowanie w Szwecji z Tridon

Chcesz poznać wędkarskie tajemnice Szwecji? W Tridon organizujemy niezapomniane wyprawy – z nami wędkowanie w Szwecji stanie się niezapomnianą przygodą. Dbamy, aby każdy wyjazd był pasjonujący, bezpieczny i obfitował w imponujące połowy, które uwiecznimy na bezpłatnym filmie przygotowanym specjalnie dla każdego uczestnika. Starannie dobieramy łowiska obfitujące w różne gatunki ryb. Marzy Ci się polowanie na walecznego drapieżnika? A może w miejsce zębatych królów rzek i jezior wolisz pstrągi lub ryby białe? Podczas naszych wędkarskich wyjazdów wypróbujesz swoje ulubione metody.
Jednym z naszych ulubionych kierunków jest Laponia, która stanowi prawdziwą perełkę. Tutaj króluje dziki ekosystem, gdzie tajga pełna zieleni, jagód i żurawin łączy się z bagnistą tundrą stworzoną przez niewielkie krzewy, mchy oraz porosty. Liczne rzeki i jeziora wypełnione są krystalicznie czystą wodą z mnóstwem ryb. Twoje połowy mogą obfitować w piękne szczupaki, okonie, sieje czy pstrągi arktyczne (palie). Ciekawą zdobycz stanowią krasnopiórki z intensywnie czerwonymi płetwami.
Uwielbiasz wędkowanie i czas spędzony nad wodą zawsze mija Ci zbyt szybko? W Laponii możesz spełnić marzenie o… 24-godzinnych połowach. Region położony jest bowiem na szerokości geograficznej, na której występują dni polarne. Na przełomie czerwca i lipca można tutaj trafić na festiwal wędkarski – 4 dni świetnej zabawy z połowami w tle.
Poznaj terminy naszych wypraw i wspólnie wybierzmy się na wędkowanie w Szwecji. Z naszych doświadczeń wynika, że kto raz próbował polowań na miejscowe drapieżniki już zawsze będzie chciał tutaj wracać!

Twoje miejsca

Cena zawiera:

 • Transfer z lotniska lub promu,
 • Noclegi,
 • Łodz Alumacraft Escape 165 CS (Dl. 5 m / max. 5 osob)
 • Silnik Mercury  F50 ELPT  50hk
 • Echosonda Humminbird Helix 9 Chirp Si MSI+ , Autochart live , GPS.
 • Silnik elektryczny Minn Kota -Riptide Terrova z i-pilotem.
 • Benzynę.
 • kombinezony ratunkowe.
 • Licencia wędkarska na jezioro Åsnen.
 • Opiekę przewodnika wędkarskiego,
 • Opiekę tłumacza,
 • Zdjęcia i film z wyprawy.

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu do lotniska lub promu,
 • Wyżywienie,
 • Wizy,
 • Ubezpieczenia,
 • Napojów alkoholowych.

Brak adrenaliny?
Wypełnij formularz kontaktowy i dołącz do wyprawy!