Norwegia

Wędkarstwo

Wędkowanie w Norwegii

Jest jednym z ulubionych kierunków wypraw europejskich wędkarzy. Wyjazd do Norwegii na ryby to połączenie przepięknych krajobrazów ze zbiornikami pozwalającymi złowić prawdziwe potwory z głębin. Na podobne widoki nie trafisz w żadnym innym miejscu na świecie. Przyroda tego skandynawskiego kraju zachwyca niezwykłym zjawiskiem geologicznym – malowniczymi fiordami. Strome i wąskie zatoki wcinają się nawet na setki kilometrów w ląd, tworząc zapierające dech w piersiach widoki. Łowienie ryb w Norwegii - dowiedz się więcej poniżej!

14000 NOK / osoba / 7 dni. (grupa 4 osoby)

14000NOK

Kraj:
Norwegia
Stolica
Oslo
Język
Norweski

Wędkowanie w Norwegii

Wody morskie u wybrzeży Norwegii są jednym z ulubionych kierunków wypraw europejskich wędkarzy. Taki wyjazd to połączenie przepięknych krajobrazów ze zbiornikami pozwalającymi złowić wyjątkowe ryby. Norwegia oferuje bowiem widoki, na jakie nie trafisz w żadnym innym miejscu na świecie. Przyroda tego skandynawskiego kraju zachwyca niezwykłym zjawiskiem geologicznym – malowniczymi fiordami. Strome i wąskie zatoki wcinają się nawet na setki kilometrów w ląd, tworząc zapierające dech w piersiach widoki.

Możesz doświadczyć tego wszystkiego osobiście, kiedy tylko zamarzy Ci się Norwegia. Łowienie ryb i organizacja całego przedsięwzięcia to specjalność Tridon. Nie jesteśmy klasycznym biurem podróży, a grupą doświadczonych zapaleńców, która z przyjemnością organizuje przyjacielskie, grupowe wyjazdy.

Czytaj więcej

Wyjazdy do Norwegii – Sezon wędkarski przez cały rok!

Linia brzegowa w ojczyźnie Wikingów łącznie przekracza… 2 długości równika ziemskiego. To sprawia, że wędkarstwo w Norwegii stało się prawdziwym sportem narodowym. Tutaj sezon wędkarski właściwie nigdy się nie kończy. Wystarczy znaleźć odpowiednie łowisko, aby móc cieszyć się ulubioną rozrywką niemal przez cały rok. Na przełomie kwietnia i maja najlepiej zaplanować połowy w Norwegii na zbiornikach fiordowych lub otwartym morzu. Północne fiordy bardzo chętnie wybierane są latem. Maj i wrzesień to najlepszy czas do łowienie pstrąga na wodach śródlądowych. Chcesz złowić najlepsze łososie? Na ryby do Norwegii wybierz się w okresie od czerwca do sierpnia.

Zapraszamy na nasze wyjazdy – Norwegia, ryby, fiordy to to, co kochamy i czym zajmujemy się na co dzień. Organizujemy niezapomniane wyprawy, podczas których nie tylko wspólnie łowimy, ale także zwiedzamy okoliczne atrakcje i świetnie się bawimy. Każdemu uczestnikowi eskapady dokładnie wyjaśniamy, na co łowić ryby w Norwegii, jaki sprzęt warto zabrać, dopełniamy niezbędnych formalności, podpowiadamy przynęty i czuwamy, aby nikt przypadkowo nie złamał miejscowych przepisów wędkarskich.

Ryby w Norwegii – gatunki, które można tam złowić

Wędkowanie w Norwegii powinno spełnić oczekiwania większości miłośników połowów. Miejscowe rzeki, potoki, fiordy i tereny morskie obfitują w duże ilości ryb naprawdę wielu gatunków. Poszczególne regiony słyną z olbrzymich szczupaków, węgorzy, okoni czy sandaczy. Jakie można tam jeszcze spotkać gatunki ryb? Norwegia i jej łowiska są bogate w takie ryby jak: dorsze, czarniaki, imponujące halibuty, pstrągi, rdzawce, molwy i wiele innych gatunków.

Gdzie na ryby do Norwegii? Poznaj najsłynniejsze łowiska

Skandynawia stanowi prawdziwy wędkarski raj. Rybołówstwo w Norwegii wykorzystuje wiele różnych metod. Na morzu wędkarze najczęściej wybierają pilkery imitujące małe, kolorowe rybki lub przynęty naturalne (np. kawałki rybiego mięsa). Nie brakuje również miłośników klasycznego spinningu. W tym słynnym wśród miłośników połowów kraju skandynawskim można znaleźć setki różnych łowisk.

Połów ryb Norwegia – najpopularniejsze miejsca:

 • gmina Hemsedal

  – miasteczko położone jest w południowo-środkowej części Norwegii. Otaczają go jeziora i rzeki, w których można złowić m.in. węgorze czy pstrągi potokowe. Ogromnym zainteresowaniem wędkarzy cieszy się górka rzeka Hemsila (około 200 km od Oslo), która słynie z ogromnych populacji pstrąga. Te ryby norweskie mogą osiągać wagę nawet ponad dwóch kilogramów;

 • płaskowyż Hardangervid

  – jest to największy płaskowyż górski w Europie, który przyciąga miłośników wędrówek i trekkingu w surowym, mroźnym klimacie tundry. Jego teren to zachwycająca przyroda objęta ochroną (park narodowy ma powierzchnię 3 422 km2). Jest to prawdziwa norweska dzicz z krętymi drogami prowadzącymi w dół, stadami reniferów i licznymi potokami górskimi, które przyciągają wędkarzy mnóstwem pstrągów;

 • rzeka Tana

  – ta mająca 361 km rzeka w północnej Norwegii (oraz Finlandii) uchodzi do fiordu Tanafjorden, gdzie tworzy bardzo rozległą deltę. Słynie ona jako jedno z najlepszych na świecie miejsc do połowów łososi – w 1929 roku padł tutaj rekord (złowiony został łosoś atlantycki ważący aż 36 kg);

 • jeziora Mjosa i Randsfjorden

  – jeziora znajdują się na obszarze trzech norweskich gmin: Land, Toten i Gjovik. Mjosa to największe jezioro kraju mające powierzchnię 362 km2 i głębokość sięgającą 444 m. Randsfjorden ma powierzchnię 139,23 km2 i głębokość 120 m. Wyprawa na ryby Norwegii na jeden z tych akwenów może przynieść imponujące zdobycze (przede wszystkim pstrągi, okonie i szczupaki);

 • Lofoty

  – archipelag położony na wodach Morza Północnego. Jego główne wyspy słyną wśród wędkarzy planujących wyprawy na dorsze (ryby przypływają tutaj na zimowe tarło). Można złowić również halibuty, brosmy, karmazyna czy płastugi.

Sprawdź, oferowany przez nas wyjazd na Lofoty. To jedno z najpiękniejszych miejsc na wędkowanie, jakie oferuje Norwegia!

Wczasy wędkarskie – kilka praktycznych wskazówek

Chcesz, aby wyprawa na ryby do Norwegii była bezstresowa i w pełni udana? Poznaj miejscowe przepisy – niestety kary za ich nieprzestrzeganie mogą sięgać nawet 5000 euro.

Wędkowanie w Norwegii – przepisy:

 • musisz posiadać wykupioną licencję na wędkowanie w Norwegii. Pozwolenie bez problemu można nabyć przez Internet. Na połowy śródlądowe obowiązuje licencja Innlandfiske, a na łososia Laksefiske;
 • zagraniczny turysta może wywieźć z Norwegii tylko 15 kg ryb złowionych w morzu (limit nie odnosi się do ryb z akwenów śródlądowych);
 • zagraniczni turyści nie mogą używać sieci, lin i innych pułapek (jedynie podstawowy sprzęt wędkarski, który musi posiadać dokument potwierdzający jego dezynfekcję);
 • czarnymi bojami oznaczone są hodowle ryb – trzeba zachować od nich dystans około 100-200 m;
 • muszą być przestrzegane ściśle określone wymiary ochronne ryb w Norwegii.

Wędkowanie w Norwegii – ceny

Ryby morskie Norwegii kuszą swoją różnorodnością wszystkich wędkarzy, dlatego kraj ten to doskonałe miejsce do spędzania każdej wolnej chwili z wędką nad wodą. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że nie każdy jest specjalistą w organizacji wycieczek do krajów skandynawskich, do których zalicza się Norwegia. Połów ryb, noclegi, transport i wszystkie inne ważne kwestie załatwimy więc za Ciebie. Wyjazd z nami to koszt około 2000 euro. Cena obejmuje nie tylko zakwaterowanie, posiłki i licencje na połów, łodzie, opiekę tłumacza i przewodnika, ale także pamiątkowy film z wyjazdu. Jeśli więc Twoim marzeniem jest Norwegia, wędkowanie całymi godzinami i przyjacielska atmosfera, to jesteś o krok od jego realizacji.

Połowy ryb w Norwegii – Wędkarstwo z Tridon

Ryby norweskich fiordów na wyciągnięcie ręki? To możliwe dzięki Tridon. Nasza firma organizuje wyprawy grupowe do Skandynawii, gdzie masz szansę wypróbować swoje wędkarskie umiejętności. Szczególnie polecamy wyprawy na Lofoty. Region ten uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc w Skandynawii i prawdziwą perełkę na wędkarskiej mapie świata. Lofoty to nie tylko Morze Norweskie, ryby i gwarancja udanych połowów, ale także możliwość zobaczenia unikalnego zjawiska przyrodniczo-krajobrazowego. Majestatyczne szczyty górskie wyrastają tutaj prosto z fal błękitnego morza. Skaliste wierzchołki sąsiadują z krystalicznie czystą wodą – wąskimi cieśninami, fiordopodobnymi zatokami, górskimi strumieniami. Wokół poukrywane są zielone łąki ze stadami owiec i ciche wioski rybackie. Archipelag położony jest na północy kraju, a jego główne wyspy to: Austvagoy, Vestvagoy, Gimsoy, Flakstadoy i Moskenesoy. Po wodach zatoki rozsianych jest także wiele małych wysepek. Pomiędzy wyspami kursują promy, są one także połączone mostami i podwodnymi tunelami.

Marzysz o połowach walecznych drapieżników w otoczeniu dzikiej przyrody? Zapraszamy na ryby. Norwegia i jej akweny wodne stoją przed Tobą otworem, Dzięki naszej pomocy złowisz ogromne dorsze (pojawiają się zimą), silne czarniaki, zębacze, brosmy, waleczne halibuty, czy łososie.

Twoje miejsca

Cena:

 • Transfer z lotniska  w Tromsø
 • Bilety na przeprawy promowe.
 • Noclegi w bazie wędkarskiej.
 • Łódź Kassabbol 25 fot wyposażona w nawigację , echosonde i silniki suzuki 150KM.
 • Przewodnik wędkarski.

Cena nie zawiera:

 
 • Wyżywienie.
 • Kombinezony ratunkowe (450 nok)
 • Sprzęt wędkarski.
 • Benzynę Łodzi
 • Ubezpieczenie.

Brak adrenaliny?
Wypełnij formularz kontaktowy i dołącz do wyprawy!