Norwegia

Wędkarstwo

Wędkowanie w Norwegii

Jest jednym z ulubionych kierunków wypraw europejskich wędkarzy. Wyjazd do Norwegii na ryby to połączenie przepięknych krajobrazów ze zbiornikami pozwalającymi złowić prawdziwe potwory z głębin. Na podobne widoki nie trafisz w żadnym innym miejscu na świecie. Przyroda tego skandynawskiego kraju zachwyca niezwykłym zjawiskiem geologicznym – malowniczymi fiordami. Strome i wąskie zatoki wcinają się nawet na setki kilometrów w ląd, tworząc zapierające dech w piersiach widoki.

od do

2500 EUR

Kraj:
Norwegia
Stolica
Oslo
Język
Norweski

Wędkowanie w Norwegii

Jest jednym z ulubionych kierunków wypraw europejskich wędkarzy. Wyjazd do Norwegii na ryby to połączenie przepięknych krajobrazów ze zbiornikami pozwalającymi złowić prawdziwe potwory z głębin. Na podobne widoki nie trafisz w żadnym innym miejscu na świecie. Przyroda tego skandynawskiego kraju zachwyca niezwykłym zjawiskiem geologicznym – malowniczymi fiordami. Strome i wąskie zatoki wcinają się nawet na setki kilometrów w ląd, tworząc zapierające dech w piersiach widoki.

Czytaj więcej

Wyprawy wędkarskie Norwegia – sezon wędkarski przez cały rok

Linia brzegowa w ojczyźnie Wikingów łącznie przekracza… 2 długości równika ziemskiego. To sprawia, że wędkowanie w Norwegii stało się prawdziwym sportem narodowym. Tutaj sezon wędkarski właściwie nigdy się nie kończy. Wystarczy znaleźć odpowiednie łowisko, aby móc cieszyć się ulubioną rozrywką niemal przez cały rok. Na przełomie kwietnia i maja najlepiej zaplanować wyprawy wędkarskie na zbiornikach fiordowych lub otwartym morzu. Północne fiordy bardzo chętnie wybierane są latem. Maj i wrzesień to najlepszy czas do łowienia pstrąga na wodach śródlądowych. Chcesz złowić najlepsze łososie? Na ryby do Norwegii wybierz się w okresie od czerwca do sierpnia.

Zapraszamy na nasze wyjazdy wędkarskie do Norwegii. Organizujemy niezapomniane wyprawy, podczas których nie tylko wspólnie łowimy, ale także zwiedzamy okoliczne atrakcje i świetnie się bawimy. Każdemu uczestnikowi eskapady dokładnie wyjaśniamy, jaki sprzęt należy zabrać, dopełniamy niezbędnych formalności, podpowiadamy przynęty i czuwamy, aby nikt przypadkowo nie złamał miejscowych przepisów wędkarskich.

Wyjazd do Norwegii na ryby – co można złowić?

Wyprawy wędkarskie do Norwegii powinny spełnić oczekiwania większości miłośników połowów. Miejscowe rzeki, potoki, fiordy i tereny morskie obfitują w duże ilości ryb naprawdę wielu gatunków. Poszczególne regiony słyną z olbrzymich szczupaków, węgorzy, okoni czy sandaczy. Z powodzeniem można znaleźć łowiska bogate w dorsze, czarniaki, imponujące halibuty, pstrągi, rdzawce, molwy i wiele innych ryb.

Łowienie ryb w Norwegii – poznaj najsłynniejsze łowiska

Norwegia stanowi prawdziwy wędkarski raj. Łowienie ryb w Norwegii możliwe jest tutaj wieloma różnymi metodami. Na morzu wędkarze najczęściej wybierają pilkery imitujące małe, kolorowe rybki lub przynęty naturalne (np. kawałki rybiego mięsa). Nie brakuje również miłośników klasycznego spinningu.
W tym słynnym wśród miłośników połowów kraju skandynawskim można znaleźć setki różnych łowisk. Najsłynniejsze z nich to:

 • Gmina Hemsedal – miasteczko położone jest w południowo-środkowej części Norwegii. Otaczają go jeziora i rzeki, w których można złowić m.in. węgorze czy pstrągi potokowe. Ogromnym zainteresowaniem wędkarzy cieszy się górka rzeka Hemsila (około 200 km od Oslo), która słynie z ogromnych populacji pstrąga (można trafić na sztuki ważące ponad 2 kg),
 • Płaskowyż Hardangervid – jest to największy płaskowyż górski w Europie, który przyciąga miłośników wędrówek i trekkingu w surowym, mroźnym klimacie tundry. Jego teren to zachwycająca przyroda objęta ochroną (park narodowy ma powierzchnię 3 422 km2). Jest to prawdziwa norweska dzicz z krętymi drogami prowadzącymi w dół, stadami reniferów i licznymi potokami górskimi, które przyciągają wędkarzy mnóstwem pstrągów,
 • Rzeka Tana – ta mająca 361 km rzeka w północnej Norwegii (oraz Finlandii) uchodzi do fiordu Tanafjorden, gdzie tworzy bardzo rozległą deltę. Słynie ona jako jedno z najlepszych na świecie miejsc do połowów łososi – w 1929 roku padł tutaj rekord (złowiony został łosoś atlantycki ważący aż 36 kg),
 • Jeziora Mjosa i Randsfjorden – jeziora znajdują sie na obszarze trzech norweskich gmin: Land, Toten i Gjovik. Mjosa to największe jezioro kraju mające powierzchnię 362 km2 i głębokość sięgającą 444 m. Randsfjorden ma powierzchnię 139,23 km2 i głębokość 120 m. Wyprawa na ryby na jeden z tych akwenów może przynieść imponujące zdobycze (przede wszystkim pstrągi, okonie i szczupaki),
 • Lofoty – archipelag położony na wodach Morza Północnego. Jego główne wyspy słyną wśród wędkarzy planujących wyprawy na dorsze (ryby przypływają tutaj na zimowe tarło). Można złowić również halibuty, brosmy, karmazyna czy płastugi.

Sprawdź naszą ofertę wędkowania na Lofotach!

Norwegia wczasy wędkarskie – kilka praktycznych wskazówek

Chcesz, aby wyprawa na ryby do Norwegii była bezstresowa i w pełni udana? Poznaj miejscowe przepisy – niestety kary za ich nieprzestrzeganie mogą sięgać nawet 5000 euro.
Pamiętaj:

 • musisz posiadać wykupioną licencję na połów (bez problemu można ją wykupić przez Internet) – na połowy śródlądowe obowiązuje licencja Innlandfiske, na łososia Laksefiske,
 • zagraniczny turysta może wywieźć z Norwegii tylko 15 kg ryb złowionych w morzu (limit nie odnosi się do ryb z akwenów śródlądowych),
 • zagraniczni turyści nie mogą używać sieci, lin i innych pułapek (jedynie podstawowy sprzęt wędkarski, który musi posiadać dokument potwierdzający jego dezynfekcję),
 • czarnymi bojami oznaczone są hodowle rybne – trzeba zachować od nich dystans około 100-200 m,
 • należy przestrzegać wymiarów ochronnych.

Wyjazdy grupowe na ryby do Norwegii z Tridon

Marzy Ci się wyprawa do Skandynawii i wypróbowanie swoich umiejętności wędkarskich na słynnych fiordach? Organizujemy wyjazdy grupowe na ryby do Norwegii. Ich ceny obejmują nie tylko zakwaterowanie, posiłki i licencje na połów, ale także pamiątkowy film z wyjazdu.
Szczególnie polecamy wyprawy na Lofoty. Rejon ten uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc w Skandynawii i prawdziwą perełkę na mapie wędkarskiej świata. Wczasy wędkarskie na Lofoty to nie tylko gwarancja udanych połowów, ale także możliwość zobaczenia unikalnego zjawiska przyrodniczo-krajobrazowego. Majestatyczne szczyty górskie wyrastają tutaj prosto z fal błękitnego oceanu. Skaliste wierzchołki sąsiadują z krystalicznie czystą wodą – wąskimi cieśninami, fiordopodobnymi zatokami, górskimi strumieniami. Wokół poukrywane są zielone łąki ze stadami owiec i ciche wioski rybackie.
Archipelag położony jest na północy kraju, a jego główne wyspy to: Austvagoy, Vestvagoy, Gimsoy, Flakstadoy i Moskenesoy. Po wodach zatoki rozsianych jest także wiele małych wysepek. Pomiędzy wyspami kursują promy, są one także łączone mostami i podwodnymi tunelami.
Marzysz o połowach walecznych drapieżników w otoczeniu dzikiej przyrody? Zapraszamy na wspólne wczasy wędkarskie w Norwegii. Nasze wyprawy na ryby pozwolą Ci złowić ogromne dorsze (pojawiają się zimą), silne czarniaki, zębacze, brosmy. Prawdziwym królem Lofoty są waleczne halibuty.

Twoje miejsca

Cena zawiera:

 • Transfer z lotniska  w Tromsø
 • Bilety na przeprawy promowe,
 • Noclegi w bazie wędkarskiej,
 • Apartamenty dla dwóch, sześciu i ośmiu osób,
 • Wyżywienie,
 • Łodzie i benzynę. Łodzie wyposażone w nawigację, echosondy i silniki 150 ,200  KM, sprzęt wędkarski i kombinezony ratunkowe,
 • Opiekę przewodnika wędkarskiego,
 • Opiekę tłumacza,
 • Zdjęcia i film z wyprawy.

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu do lotniska lub promu,
 • Wyżywienie,
 • Wizy,
 • Ubezpieczenia,
 • Napojów alkoholowych.

Brak adrenaliny?
Wypełnij formularz kontaktowy i dołącz do wyprawy!