Laponia

Wędkarstwo

Wędkarstwo podlodowe

23.000 SEK / tydzień (grupa 4 osoby)

5750 SEK

Kraj:
Laponia

Wyprawa do Laponii

Zimowa wyprawa do Laponii z Tridon to wycieczka wędkarska w survivalowym stylu!

Laponia rozciąga się w granicach aż czterech państw: Norwegii, Finlandii, Szwecji i Rosji (położona jest w części Półwyspu Kolskiego oraz Półwyspu Skandynawskiego). To Finlandia jest jednak krajem, do którego należy największa część tego obszaru.

Czytaj więcej

Wycieczki do Laponii – tajemnicza kraina św. Mikołaja, reniferów i psich zaprzęgów

Ta rozległa i mroźna kraina dalekiej północy od lat rozbudza wyobraźnię. Najmłodsi kojarzą ją jako baśniową siedzibę Świętego Mikołaja. To tutaj uśmiechnięty staruszek z długą siwą brodą, ubrany w czerwony płaszcz i otoczony pracowitymi elfami, przygotowuje wyśnione prezenty. Upominki mają trafiać do czarodziejskiego worka bez dna, aby w noc 6 grudnia Mikołaj mógł rozwieźć je zaprzęgiem reniferów po całym świecie. Postać z bajek i filmów familijnych jest symbolem kulturowym, który nakręcił ogromną machinę turystyczną.

Wioska położona na granicy koła podbiegunowego stała się prawdziwym turystycznym hitem i corocznie przyciąga miliony odwiedzających z całego świata. Wycieczki do Laponii dają jednak nie tylko możliwość zwiedzania tego oryginalnego parku rozrywki z budynkiem św. Mikołaja, pocztą pozwalającą wysyłać list z lapońską pieczątką, ekspozycjami w gablotach oraz licznymi sklepikami z pamiątkami, gdzie za ladami czekają sprzedawcy ubrani w kostiumy elfów.

Norwegia, Finlandia i Laponia to także kraina, gdzie można na własne oczy ujrzeć tradycyjne psie zaprzęgi z saniami ciągniętymi przez zwinne i bardzo szybkie husky. Wycieczka do Laponii często w swoim programie obejmuje wizytę na psich farmach, połączoną z możliwością samodzielnego poprowadzenia tego niecodziennego zaprzęgu.

Kolejną atrakcją są zagrody pokazowe zamieszkane przez renifery. Specjalnie dla turystów organizowane są m.in. wyścigi sań czy reniferów z powożącymi je narciarzami. W niektórych miejscach można również spotkać stada dzikich reniferów – ciekawostkę stanowią znaki drogowe ostrzegające przed tymi zwierzętami.

Wędkarstwo w Laponii – poznaj zupełnie inne oblicze Laponii

Obraz Laponii z pamiątkowych pocztówek i ofert biur podróży to jednak jedynie część tego, co można znaleźć w tym śnieżnym regionie na dalekiej północy Europy. Jest także dzika kraina z ogromnymi połaciami niemal bezludnych wyżyn, nizin i gór, gdzie można dostrzec stada pasących się reniferów i łosi. Świerki, brzozy i karłowate sosny otaczają tutaj nieliczne rzeki i jeziora wypełnione idealnie czystą wodą. Obfitość pstrągów i lipieni oraz piękne okazy łososia sprawiają, że lapońskie rzeki i jeziora stają się prawdziwym rajem dla wędkarzy.

Marzy Ci się niezapomniana wędkarska wycieczka? Laponia to jeden z celów wypraw organizowanych przez Tridon. Wspólnie z nami możesz przeżyć niezapomnianą przygodę tuż przy granicach koła podbiegunowego. Zimowa wyprawa do Laponii pozwoli Ci spróbować swoich sił w połowach, gdy błękitne wody jezior pokrywają się grupą warstwą lodu, która osiąga nawet metr grubości. Roztaczająca się wokół cisza, skuta lodem ziemia i promienie słońca odbijające się w białych połaciach śniegu tworzą naprawdę niepowtarzalny klimat. To wszystko sprawia, że wycieczka do Laponii to niesamowite wrażenia, których trudno szukać w innych zagłębiach wędkarskich.

Wędkarstwo w Laponii – sprawdź, co możesz złowić!

Łowienie ryb Laponia – co możesz złowić?

Miejscowe zbiorniki wodne słyną z bardzo czystej wody obfitującej w różne gatunki ryb. Laponia (Finlandia) słynie z łowisk bogatych w łososie oraz lipienie. W rzece Tenojoki można natrafić na wyjątkowe okazy łososi – ich średnia waga waha się w granicach nawet 15-25 kg. Znane są także łowiska na Simojoki i Näätämöjoki.

Najpopularniejszą zdobyczą na lapońskich łowiskach są lipienie (najczęściej osiągają od kilograma wzwyż). Na najlepsze lipienie można trafić na łowiskach jeziora Inarijärvi, w rzece Tenojoki oraz na wodach północnego regionu Vätsäri–Kaldoaivi. W wodach jeziora Inarijärvi oraz w wielu innych zakątkach krainy można także natrafić na dzikiego trocia ważącego nawet do kilku kilogramów. Inną atrakcyjną zdobyczą się sieje.

W Tridon organizujemy zimowe wycieczki do północnej Szwecji (w góry przy granicy z Norwegią). Naszym celem są połowy na tutejszych rzekach i jeziorach, gdzie najczęściej można natrafić na:

 • pstrąga,
 • pstrąga tęczowego,
 • sieje,
 • palie,
 • lipienie.

Wyprawa do Laponii – sprawdź jak możesz się przygotować!

Zimowa wyprawa do Laponii – jak przygotować się do wyprawy?

Laponia to dziki region, którym rządzi natura, dlatego należy dobrze przygotować się na ekstremalne zjawiska. Krainę tę od bieguna północnego dzieli zaledwie około 2 tys. km. Zima jest tutaj prawdziwie mroźna (nawet latem temperatury mogą czasami spadać do 0 stopni C). Wycieczka wędkarska do Laponii wymaga więc przygotowania odpowiedniego ekwipunku.

Ciepłe ubranie i obuwie stanowią podstawę. Po odludnych krainach najwygodniej poruszać się na skuterach śnieżnych (obejmuje je cena wycieczki). Lodowa pokrywa może mieć nawet 1 m grubości, dlatego do wędkarstwa podlodowego niezbędne jest dobre wiertło z przedłużonym ramieniem (specjalistyczny sprzęt wędkarski również pozostaje po naszej stronie).

Wycieczki do Laponii na wędkowanie – przeżyj wyjątkową przygodę wspólnie z Tridon

Chcesz spróbować swoich sił w wędkarstwie podlodowym w miejscu, gdzie gruba pokrywa skuwa wody na niemal pół roku? Zachwycić się rozległymi krajobrazami wyżynnymi i górskimi, dziką przyrodą i spokojem odludnych regionów, do których zimą dociera się wyłącznie skuterem śnieżnym? Wycieczki do Laponii z Tridon to ekstremalne wyprawy, organizowane przez miłośników wędkarstwa, specjalnie dla prawdziwych pasjonatów.

Polecamy zimową wyprawę w góry północnej Szwecji (położone przy granicy z Norwegią) – około 1300 km na północny-zachód od Sztokholmu. Celem podróży jest wędkarstwo podlodowe na lapońskich rzekach i jeziorach. Ceny wycieczki do Laponii obejmują transfer z lotniska lub promu i transport z bazy skuterami śnieżnymi. Zapewniamy także kombinezony, pełen ekwipunek wędkarski (sprzęt dostosowany do wędkarstwa podlodowego), benzynę do skuterów i wygodne noclegi. Podczas postojów doświadczony kucharz przygotowuje pyszne posiłki, gorącą kawę i herbatę. Wieczory spędzane przy ognisku często umożliwiają podziwianie kolorowych zórz polarnych tańczących na niebie.

W zespole znalazł się tłumacz i przewodnik wędkarski, który doskonale zna miejscowe łowiska. Dba on o bezpieczeństwo uczestników wyprawy oraz dobór obszarów, które zagwarantują naprawdę dobre połowy. Wyprawa do Laponii z Tridon pozwoli Ci złowić imponujące okazy pstrągów, lipieni, palii i innych gatunków ryb na najlepszych miejscowych łowiskach. Możesz cieszyć się niesamowitymi wrażeniami w miejscu, gdzie niektóre jeziora skute są grubą warstwą lodu nawet na początku… czerwca. Specjalnie dla uczestników wyjazdu przygotowujemy pamiątkowe zdjęcia i film dokumentujący poznane miejsca oraz złowione okazy.

Wędkowanie z pod lodu w Laponii to zatem prawdziwa gratka dla miłośników łowienia ryb, którzy chcą przeżyć niezapomnianą przygodę. Bez względu na to, czy chcesz udać się do Laponii na pstrągi, czy też marzy Ci się połów okazałych siei albo lipieni, po każdym dniu masz gwarancję noclegu w komfortowym miejscu. Wyprawy z nami do Laponii oznaczają zatem nie tylko opiekę doświadczonego przewodnika, ale również powrót na noc do komfortowo wyposażonej stancji. Dzięki temu zyskujesz możliwość pełnego zregenerowania się i ponownego wyruszenia na połów — z jeszcze większą dawką energii i satysfakcją.

Wyprawa do Laponii z Tridon – poznaj dokładny plan najbliższej wyprawy, zarezerwuj wolny termin i wyrusz ku wędkarskiej przygodzie do mroźnej Laponii!

Twoje miejsca

Cena:

 • 23000 SEK / tydzień (grupa 4 osoby)
 • Noclegi.
 • Sprzęt wędkarski.
 • Przewodnik wędkarski.
 • Tłumacz.

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu do Laponii
 • Licencja wędkarska.

Brak adrenaliny?
Wypełnij formularz kontaktowy i dołącz do wyprawy!