Laponia

Wędkarstwo

Wędkarstwo podlodowe

23.000 SEK / tydzień (grupa 4 osoby)

5750 SEK

Kraj:
Laponia

Wyprawa do Laponii

Zimowa wyprawa do Laponii z Tridon to wycieczka wędkarska w survivalowym stylu!

Laponia rozciąga się w granicach aż czterech państw: Norwegii, Finlandii, Szwecji i Rosji (położona jest w części Półwyspu Kolskiego oraz Półwyspu Skandynawskiego). To Finlandia jest jednak krajem, do którego należy największa część tego obszaru.

Czytaj więcej

Wycieczki do Laponii – tajemnicza kraina św. Mikołaja, reniferów i psich zaprzęgów

Ta rozległa i mroźna kraina dalekiej północy od lat rozbudza wyobraźnię. Najmłodsi kojarzą ją jako baśniową siedzibę Świętego Mikołaja. To tutaj uśmiechnięty staruszek z długą siwą brodą, ubrany w czerwony płaszcz i otoczony pracowitymi elfami, przygotowuje wyśnione prezenty. Upominki mają trafiać do czarodziejskiego worka bez dna, aby w noc 6 grudnia Mikołaj mógł rozwieźć je zaprzęgiem reniferów po całym świecie. Postać z bajek i filmów familijnych jest symbolem kulturowym, który nakręcił ogromną machinę turystyczną.

Wioska położona na granicy koła podbiegunowego stała się prawdziwym turystycznym hitem i corocznie przyciąga miliony odwiedzających z całego świata. Wycieczki do Laponii dają jednak nie tylko możliwość zwiedzania tego oryginalnego parku rozrywki z budynkiem św. Mikołaja, pocztą pozwalającą wysyłać list z lapońską pieczątką, ekspozycjami w gablotach oraz licznymi sklepikami z pamiątkami, gdzie za ladami czekają sprzedawcy ubrani w kostiumy elfów.

Norwegia, Finlandia i Laponia to także kraina, gdzie można na własne oczy ujrzeć tradycyjne psie zaprzęgi z saniami ciągniętymi przez zwinne i bardzo szybkie husky. Wycieczka do Laponii często w swoim programie obejmuje wizytę na psich farmach, połączoną z możliwością samodzielnego poprowadzenia tego niecodziennego zaprzęgu.

Kolejną atrakcją są zagrody pokazowe zamieszkane przez renifery. Specjalnie dla turystów organizowane są m.in. wyścigi sań czy reniferów z powożącymi je narciarzami. W niektórych miejscach można również spotkać stada dzikich reniferów – ciekawostkę stanowią znaki drogowe ostrzegające przed tymi zwierzętami.

Wędkarstwo w Laponii – poznaj zupełnie inne oblicze Laponii

Obraz Laponii z pamiątkowych pocztówek i ofert biur podróży to jednak jedynie część tego, co można znaleźć w tym śnieżnym regionie na dalekiej północy Europy. Jest także dzika kraina z ogromnymi połaciami niemal bezludnych wyżyn, nizin i gór, gdzie można dostrzec stada pasących się reniferów i łosi. Świerki, brzozy i karłowate sosny otaczają tutaj nieliczne rzeki i jeziora wypełnione idealnie czystą wodą. Obfitość pstrągów i lipieni oraz piękne okazy łososia sprawiają, że lapońskie rzeki i jeziora stają się prawdziwym rajem dla wędkarzy.

Marzy Ci się niezapomniana wędkarska wycieczka? Laponia to jeden z celów wypraw organizowanych przez Tridon. Wspólnie z nami możesz przeżyć niezapomnianą przygodę tuż przy granicach koła podbiegunowego. Zimowa wyprawa do Laponii pozwoli Ci spróbować swoich sił w połowach, gdy błękitne wody jezior pokrywają się grupą warstwą lodu, która osiąga nawet metr grubości. Roztaczająca się wokół cisza, skuta lodem ziemia i promienie słońca odbijające się w białych połaciach śniegu tworzą naprawdę niepowtarzalny klimat. To wszystko sprawia, że wycieczka do Laponii to niesamowite wrażenia, których trudno szukać w innych zagłębiach wędkarskich.

Wędkarstwo w Laponii – sprawdź, co możesz złowić!

Łowienie ryb Laponia – co możesz złowić?

Miejscowe zbiorniki wodne słyną z bardzo czystej wody obfitującej w różne gatunki ryb. Laponia (Finlandia) słynie z łowisk bogatych w łososie oraz lipienie. W rzece Tenojoki można natrafić na wyjątkowe okazy łososi – ich średnia waga waha się w granicach nawet 15-25 kg. Znane są także łowiska na Simojoki i Näätämöjoki.

Najpopularniejszą zdobyczą na lapońskich łowiskach są lipienie (najczęściej osiągają od kilograma wzwyż). Na najlepsze lipienie można trafić na łowiskach jeziora Inarijärvi, w rzece Tenojoki oraz na wodach północnego regionu Vätsäri–Kaldoaivi. W wodach jeziora Inarijärvi oraz w wielu innych zakątkach krainy można także natrafić na dzikiego trocia ważącego nawet do kilku kilogramów. Inną atrakcyjną zdobyczą się sieje.

W Tridon organizujemy zimowe wycieczki do północnej Szwecji (w góry przy granicy z Norwegią). Naszym celem są połowy na tutejszych rzekach i jeziorach, gdzie najczęściej można natrafić na:

 • pstrąga,
 • pstrąga tęczowego,
 • sieje,
 • palie,
 • lipienie.

Wyprawa do Laponii – sprawdź jak możesz się przygotować!

Zimowa wyprawa do Laponii – jak przygotować się do wyprawy?

Laponia to dziki region, którym rządzi natura, dlatego należy dobrze przygotować się na ekstremalne zjawiska. Krainę tę od bieguna północnego dzieli zaledwie około 2 tys. km. Zima jest tutaj prawdziwie mroźna (nawet latem temperatury mogą czasami spadać do 0 stopni C). Wycieczka wędkarska do Laponii wymaga więc przygotowania odpowiedniego ekwipunku.

Ciepłe ubranie i obuwie stanowią podstawę. Po odludnych krainach najwygodniej poruszać się na skuterach śnieżnych (obejmuje je cena wycieczki). Lodowa pokrywa może mieć nawet 1 m grubości, dlatego do wędkarstwa podlodowego niezbędne jest dobre wiertło z przedłużonym ramieniem (specjalistyczny sprzęt wędkarski również pozostaje po naszej stronie).

Wycieczki do Laponii na wędkowanie – przeżyj wyjątkową przygodę wspólnie z Tridon

Chcesz spróbować swoich sił w wędkarstwie podlodowym w miejscu, gdzie gruba pokrywa skuwa wody na niemal pół roku? Zachwycić się rozległymi krajobrazami wyżynnymi i górskimi, dziką przyrodą i spokojem odludnych regionów, do których zimą dociera się wyłącznie skuterem śnieżnym? Wycieczki do Laponii z Tridon to ekstremalne wyprawy, organizowane przez miłośników wędkarstwa, specjalnie dla prawdziwych pasjonatów.

Polecamy zimową wyprawę w góry północnej Szwecji (położone przy granicy z Norwegią) – około 1300 km na północny-zachód od Sztokholmu. Celem podróży jest wędkarstwo podlodowe na lapońskich rzekach i jeziorach. Ceny wycieczki do Laponii obejmują transfer z lotniska lub promu i transport z bazy skuterami śnieżnymi. Zapewniamy także kombinezony, pełen ekwipunek wędkarski (sprzęt dostosowany do wędkarstwa podlodowego), benzynę do skuterów i wygodne noclegi. Podczas postojów doświadczony kucharz przygotowuje pyszne posiłki, gorącą kawę i herbatę. Wieczory spędzane przy ognisku często umożliwiają podziwianie kolorowych zórz polarnych tańczących na niebie.

W zespole znalazł się tłumacz i przewodnik wędkarski, który doskonale zna miejscowe łowiska. Dba on o bezpieczeństwo uczestników wyprawy oraz dobór obszarów, które zagwarantują naprawdę dobre połowy. Wyprawa do Laponii z Tridon pozwoli Ci złowić imponujące okazy pstrągów, lipieni, palii i innych gatunków ryb na najlepszych miejscowych łowiskach. Możesz cieszyć się niesamowitymi wrażeniami w miejscu, gdzie niektóre jeziora skute są grubą warstwą lodu nawet na początku… czerwca. Specjalnie dla uczestników wyjazdu przygotowujemy pamiątkowe zdjęcia i film dokumentujący poznane miejsca oraz złowione okazy.

Wyprawa do Laponii z Tridon – poznaj dokładny plan najbliższej wyprawy, zarezerwuj wolny termin i wyrusz ku wędkarskiej przygodzie do mroźnej Laponii!

Twoje miejsca

Cena:

 • 23000 SEK / tydzień (grupa 4 osoby)
 • Noclegi.
 • Sprzęt wędkarski.
 • Przewodnik wędkarski.
 • Tłumacz.

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu do Laponii
 • Licencja wędkarska.

Brak adrenaliny?
Wypełnij formularz kontaktowy i dołącz do wyprawy!