- Kraj:
- Rosja
- Państwo
- Rosja
- Język
- tuwiński, rosyjski
- Ludność
- 307 930
- Powierzchnia
- 170 500 km²
Syberia Off Road
Każdy z nas zna te niekończące się garażowe opowieści o rozmaitych wspaniałych wyprawach. I tak samo każdy słyszał w swojej głowie wciąż powtarzające się słowa: „jedziemy za rok”.
Osobiście sam słyszałem i wymówiłem tę formułkę wielokrotnie. Rozumiem więc, jak trudno jest zorganizować wyprawę na jedne z najtrudniejszych terenów na ziemi, jakimi niewątpliwie raczy nas Syberia.
Przyczyn paraliżujących marzenia miłośników ekstremalnych rajdów jest wiele. Główne hamulce to pieniądze, rodzina i praca. Lub też spotykany często w przypadku osób zmotoryzowanych krzykliwy głos małżonki, próbujący odwieść nas od naszych zamiarów: „Na Syberię!?! Chyba cię^#%@(*!!!”.
Czytaj więcejAle najczęstszą przyczyną niedoszłych wypraw jest brak CZASU. To on w większości przypadków zamyka drzwi na Syberię.To zbyt potężna i niedostępna kraina, a dziś mało kto może pozwolić sobie na wielomiesięczne wyprawy. A pokonywanie Syberii w zaledwie parę tygodni to sprawa tylko dla ludzi o bardzo bujnej wyobraźni.
Po wielu latach i tysiącach przejechanych po Rosji kilometrów w końcu znalazłem miejsce, w którym wystarczy zrobić zaledwie 500 km, by mieć wrażenie, że objechało się właśnie dookoła cały świat.
Tym miejscem na Syberii jest niewielka republika, leżąca w samym centrum Azji, tuż przy granicy z Mongolią – Tuwa.
Na terenie Tuwy w przeciągu dwóch tygodni można przejechać step, góry stepowe, tajgę, a nawet niewielką pustynię z jej słonymi jeziorami.
To jedyne miejsce na ziemi, gdzie przyroda jest aż tak zróżnicowana na tak niewielkim terenie.
To miejsce idealnie nadaje się na sprawdzenie swych motoryzacyjnych umiejętności – w różnych warunkach, bez wielomiesięcznego zaangażowania w organizację wyprawy.
Wyprawy OFF ROAD organizujemy indywidualnie, dostosowując termin i warunki do potrzeb i zainteresowań uczestników. Dlatego też na naszej stronie nie ma dokładnego opisu i planu wyprawy. Plan taki ustalamy indywidualnie z uczestnikami.
Organizujemy wyprawy letnie i zimowe. Jeździmy samochodami terenowymi i rosyjskimi ciężarówkami wojskowymi, takimi jak Ural czy Gaz 66.
To idealne maszyny dla fanatyków wojskowej mototechniki i miłośników militariów.
Tajemnicą poliszynela jest, że rosyjskie samochody wojskowe są awaryjne i komfortu jazdy daremnie w nich szukać. Ale bez wątpienia mają jedną wielką przewagę nad motoryzacją z zachodu: to „coś” można naprawić pośrodku tajgi! Jeśli zabierzemy ze sobą rosyjskiego mechanika, to jeszcze nam potrzebne części wyprodukuje!!!
Jak mówią Rosjanie: „Na świecie robi się drogi pod samochody, a u nas robi się samochody pod drogi”.
Nasza wyprawa nie będzie niczym innym jak ciągłym borykaniem się z nieprzyjazną przyrodą Syberii i zawodną rosyjską technologią motoryzacyjną.
Dzięki temu po powrocie z wyprawy odkryjesz, że nie ma już terenów na Ziemi, na których nie mógłbyś jeździć.
Oczywiście nasze wyprawy nie będą składały się tylko ze zdobywania każdego metra tego, co Rosjanie nazywają drogami! Odwiedzimy też stare syberyjskie wioski, gdzie gościnni sybiracy nas nakarmią, napoją i umyją. W zamian za to będą tylko oczekiwać opowieści z naszego świata, które wzmocnią ich w przekonaniu, jak dobrze im się tam żyje…
Dysponującym większą ilością czasu (ok. 30 dni) proponujemy trasę Moskwa – i Bóg wie gdzie…!
- Jeśli jest Was więcej i planujecie wyprawę, piszcie! Coś wymyślimy.
- Jesteś sam? Miejsce na pace zawsze się znajdzie. Pisz i pytaj.
- Planujecie wyprawę bez nas? Piszcie i pytajcie, też pomożemy i doradzimy!
Jeśli chcesz zwiedzić Syberię w wygodnych warunkach i bez chronicznego zmęczenia, to pomimo szczerych chęci nie możemy Ci pomóc. Znamy realia tej niekończącej się krainy…
Czy wiesz że:
- 25 czerwca 1941 Tuwa formalnie wypowiedziała wojnę hitlerowskim Niemcom, ale akt kapitulacji nie został podpisany do dziś. Formalnie Tuwa jest nadal w stanie wojny.
- Jest to jedna z autonomicznych republik Rosji z przewagą rdzennej ludności nad ludnością rosyjską.
- Republikę zamieszkuje 82% Tuwińców.
- Język tuwiński jest w powszechnym użyciu, a ludność słabo włada językiem rosyjskim.
- W 1878 Rosjanie odkryli w Tuwie złoto.