Szwecja

Wędkarstwo

Jezioro Åsnen (Småland)

Szwecja stanowi jeden z ulubionych kierunków wyjazdów europejskich wędkarzy. Całe połacie gęstych lasów poprzecinane są licznymi nurtami rzek czy strumieni oraz wstęgami błękitnych i krystalicznie czystych jezior. Ten sporo większy od Polski kraj zamieszkuje niecałe 9 milionów ludzi, dlatego nie należy obawiać się ogromnego ścisku na łowiskach. Wędkowanie w Szwecji to tak naprawdę połączenie doskonale przygotowanej infrastruktury z pięknymi krajobrazami roztaczającymi się wokół zbiorników wodnych. W samej środkowej części kraju znajduje się prawie… 96 tysięcy jezior! Poznaj najlepsze wyprawy wędkarskie Szwecja!

100€ za osobe / dzień.

100 EUR

Kraj:
Szwecja
Jezioro Åsnen
POWIERZCHNIA 150 km²

Wyprawy wędkarskie Szwecja

Jezioro Åsnen

W Szwecji masz szansę złapać oddech i natrafić na zębate olbrzymy czające się w wodach jezior zagubionych wśród gęstej zieleni lasów. Na wędkarzy czekają nie tylko okazałe szczupaki, ale także wiele innych gatunków drapieżników i ryb białych. To pozwala wędkować różnymi metodami i cieszyć się imponującymi połowami o każdej porze roku. Skute lodem jeziora stanowią istny raj dla miłośników wędkarstwa podlodowego.

Czytaj więcej

Wędkowanie w Szwecji na jeziorze Åsnen (Småland)

Wspólnie z Tridon możesz wyruszyć na wyprawę na słynne Jezioro Åsnen (Småland), położone w Południowej Szwecji. Stanowi ono jeden z najpopularniejszych celów polskich wędkarzy wybierających się do tego północnoeuropejskiego kraju. Jezioro znajduje się tylko 200 km od terminalu promowego w Karlskronie i zapewnia doskonałe warunki do połowów.

Na terenie, obejmującym około 15 tysięcy hektarów wody i linii brzegowej o długości 740 km, znalazł się prawdziwy raj dla wędkarzy. Jego wyróżnikiem są krystalicznie czyste wody i unikalny krajobraz. Liczne wyspy i wysepki, fiordy oraz zatoki sprawiają, że Åsnen bywa określane mianem… małej Amazonii. Jezioro o nieregularnych liniach brzegu otoczone jest zielenią lasów. Lasy liściaste występują także na wysepkach położonych na jeziorze. Na północnych brzegach Åsnen można znaleźć malownicze plaże.

Zachwycające krajobrazy łączą się z bogactwem gatunków zamieszkujących szwedzkie jezioro. Słynie ono przede wszystkim z okazałych szczupaków, okoni, sandaczy i węgorzów. Wody jeziora często są bardzo płytkie – średnia głębokość do 3,1 m, a maksymalna 14,2 m (maksymalna głębokość występuje jednak jedynie na niewielkich obszarach). Woda do Jeziora Åsnen trafia głównie z głównego dopływu z Salen. Jest ona bogata w składniki odżywcze i wysoki poziom azotu oraz fosforu. Wody wypływające ze zbiornika przez ujście w Hackekvarn są znacznie uboższe. To znane szwedzkie jezioro stanowi więc swoistą pułapkę na składniki odżywcze, dzięki czemu jest doskonałym miejscem do rozwoju wielu gatunków ryb.

Osoby, które planują wędkowanie w Szwecji właśnie na Jeziorze Åsnen, powinny przygotować się na konieczność lawirowania łodzią wąskimi kanałami prowadzącymi pomiędzy skałami oraz trzcinami. Tworzą one prawdziwy labirynt (dodatkową przeszkodą jest mgła unosząca się nad jeziorem), w którym początkującym bardzo łatwo jest się pogubić.

Nasz zespół doskonale zna wody tego słynnego szwedzkiego jeziora, dlatego dobierzemy bezpieczne trasy. Noclegi w ośrodku ulokowanym z dala od cywilizacji zapewnią wędkarzom znakomity wypoczynek, a obfitość ryb sprawi, że połowy staną się naprawdę imponujące.

Ryby Szwecja – sprawdź co możesz złowić!

Szwecja ryby – co możesz złowić?

Prawdziwym królem szwedzkich wód jest szczupak. Ten agresywny drapieżnik stanowi ulubiony cel wielu miłośników spinningu. Wędkowanie w Szwecji pozwala natrafić na osobniki, które mogą stać się chlubą kolekcji – okazy mające ponad 100 cm nie są tutaj rzadkością. Uwielbiasz dreszczyk emocji podczas polowań z wędką? Wody Jeziora Åsnen obfitują również w waleczne okonie i sandacze. Wielu wędkarzy natrafia na imponujące węgorze.

W jeziorze żyją także m.in.:

 • płocie,
 • sielawy,
 • leszcze,
 • liny,
 • miętusy,
 • sieje.

Sprawdź kiedy wybrać się wyjazd na ryby do Szwecji!

Kiedy wybrać się na wyprawę wędkarską do Szwecji?

Sezon wędkarski na Jeziorze Åsnen trwa od kwietnia do października. Warto jednak pamiętać, że przez cały maj obowiązuje tutaj bezwzględny zakaz połowów sandacza. Marzy Ci się niesamowita przygoda wędkarstwa i chcesz spróbować łowienia podlodowego? Na wędkowanie w Szwecji wybierz okres od grudnia do marca, kiedy to wody jeziora skute są lodem.

Na ryby do Szwecji z Tridon

Chcesz poznać wędkarskie tajemnice Szwecji? W Tridon organizujemy niezapomniane wyprawy – z nami wędkowanie w Szwecji stanie się niezapomnianą przygodą. Dbamy, aby każdy wyjazd był pasjonujący, bezpieczny i obfitował w imponujące połowy, które uwiecznimy na bezpłatnym filmie przygotowanym specjalnie dla każdego uczestnika. Starannie dobieramy łowiska obfitujące w różne gatunki ryb. Na wodach Jeziora Åsnen możesz stoczyć walkę z drapieżnikami, które świetnie reagują na sztuczne przynęty (metoda spinningowa lub trollingowa).  Na wyjątkowe okazy możesz zasadzić się także z naturalnymi przynętami (martwe rybki).

Poznaj terminy naszych wypraw i wspólnie wybierzmy się na wędkowanie w Szwecji w okolice Jeziora Åsnen. Z naszych doświadczeń wynika, że kto raz próbował polowań na miejscowe drapieżniki już zawsze będzie chciał tutaj wracać!

Twoje miejsca

Cena zawiera:

 • 100€ za osobe / dzień.
 • Noclegi,
 • Łodz Alumacraft Escape 165 CS (Dl. 5 m / max. 5 osob)
 • Silnik Mercury  F50 ELPT  50hk
 • Echosonda Humminbird Helix 9 Chirp Si MSI+ , Autochart live , GPS.
 • Silnik elektryczny Minn Kota -Riptide Terrova z i-pilotem.
 • Benzynę.
 • Sprzęt wędkarski.
 • kombinezony ratunkowe.
 • Opiekę przewodnika wędkarskiego,
 • Opiekę tłumacza,
 • Zdjęcia i film z wyprawy.

Cena nie zawiera:

 • Transfer z lotniska lub promu.
 • Licencia wędkarska na jezioro Åsnen.
 • Wyżywienie.
 • Ubezpieczenia.

Brak adrenaliny?
Wypełnij formularz kontaktowy i dołącz do wyprawy!